سرویس و تعمیر داکت اسپلیت کولر گازی

بیش از 30 تکنسین مجرب و حرفه ای با بیش از 20 سال سابقه آماده ارائه کلیه خدمات تعمیر داکت اسپلیت و کولر گازی

مرکز تخصصی سرویس و تعمیر داکت اسپلیت

سرویس کامل و دوره ای

کنترل دوره ای برای حفظ عملکرد مطلوب سیستم و تحقق استانداردهای مربوط به نگهداری

تعمیرجزئی و کلی

تعمیرات کامل و استاندارد داکت اسپلیت با تجهیزات مدرن با نفرات مجرب

نصب و راه اندازی

نصب کلیه داکتها شامل لوله کشی و کابل کشی راه اندازی سیستم و تست کامل

شارژ گاز

وکیوم و شستشو مدار و شارز گاز انواع برندهای مختلف

حداقل یک بار در سال سیستم داکت اسپلیت خود را سرویس نمایید. این امر به این دلیل است که سیستم شما دائماً در حال گردش هوا است و فیلترها و کویل ها گرد و غبار ایجاد شده را جذب می نمایند  برای بالا بردن طول  عمر دستگاه به  طور مرتب باید سرویس شود.

در شروع هر فصل سال نیاز به استفاده از سیستمهای سرمایشی و گرمایشی مناسب شدت پیدا میکند. این امر سبب میشود که بسیاری از افراد از داکت اسپیلت های متنوع یا پکیج های گرمایشی جهت تأمین دمای مورد نیاز منزلشان استفاده کنند. بنا بر تنوع داکت اسپیلت ها ارائه شده امکانات عرضه شده در آنها تقریباً یکسان است. هر داکت اسپیلتی دارای سرمایش یا گرمایشی که توسط این وسیله تأمین میشود نسبت به سایر وسایل بسیار مناسبتر است. به عنوان مثال کافی است جهت تأمین برودت منازلتان دمای داکت اسپلیت را روی مقدار مورد نظرتان قرار دهید و در کمتر از چند ثانیه از میزان خنکی جاری شده در فضا لذت ببرید. خرید یک داکت اسپیلت مناسب از این جهت دارای اهمیت است که دستگاه خریداری شده دارای ضمانت نامه معتبر باشد و در طول مدت زمان استفاده به هیچ عنوان دچار مشکل نشود. شاید این کلمه تا حدودی در نظر اول اغراق آمیز به نظر برسد !زیرا بهترین وسایل الکتریکی نیز در هنگام استفاده مداوم دچار ایرادات احتمالی میشوند و باید کاربران نسبت به تعمیرات آنها اقدام کنند. داکت اسپیلت نیز از سایر وسایل الکتریکی جدا نیست و پس از استفاده مداوم باید سرویس و تعمیرات داکت اسپیلت صورت بپذیرد. تا بتوانید مجدداً از دستگاه مورد نظر جهت تأمین سرمایش یا گرمایش محیط استفاده کنید.

سرویس دوره ای داکت اسپلیت

سرویس فیلتر داخلی

شستشوی فیلتر داکت اسپیلیت با مواد مخصوص 

سرویس کویل گرمایی و سرمایی

تست نشتی و شستشوی کویلهای داخل داکت اسپلیت

سرویس کندانسور

سرویس کامل کندانسورشامل شستشوی کویل کندانسور و تست کمپرسورو تست برقی

تست نشتی لوله کشی

تست نشتی خط لوله کشی مسی و درین داکت اسپلیت

تیم فنی داکت اسپلیت

تیم مجرب

استفاده از نیروهای مجرب و آشنا به سیستم داکت اسپلیت 

تعمیرات فوری

تهیه لوازم یدکی داکت اسپلیت برندهای مختلف 

سرویس ادواری

سرویس ماهیانه و اول فصل و دوره ای به درخواست مشتری

سرویس و تعمیرات برندهای داکت اسپلیت

وستن ایر
سامسونگ
گری
میتسوبیشی
زاگرس
یورک
هیتاچی
ال جی
توشیبا
تراست
اوجنرال
مدیا
پاناسونیک
ترین
فوجیتسو
هایسنس
دایکین
کریر
تی سی ال
چیگو
آکس
یکی از سیستم های تهویه ی مطبوع داکت اسپلیت یا اسپلیت های کانالی که مثل اسپیلت های دیواری از یک واحد داخلی (اواپراتور) و یک واحد خارجی (کندانسور) تشکیل شده که با لوله های مسی به یکدیگر متصل می شوند. و ایجاد برودت و گرمای مطلوب ایجاد می نماید.

به طور کلی این سیستم برای یک واحد آپارتمانی مستقل یا اداری با دمای ثابت در همه اتاقها طراحی شده است در داکت اسپیلت ها از هوای تازه یا برگشت داخل هر واحد استفاده می شود تا راندمان کاری دستگاه بالا رود که این امر موجب مصرف برق کمتری می شود. عملکرد سرمایشی این سیستم کاملا مشابه کولرهای گازی و اسپلیت ها می باشد و برای گرمایش از تغییرات شیر برقی داخل سیستم ( هیت پمپ ) و یا از کویل آب گرم (برای کاهش مصرف برق در زمستان ) استفاده می شود.

در این دستگاه اواپراتور با کویل گرمایی در داخل سقف کاذب قرار داده می شود و هوا را مستقیما و یا با استفاده از سیستم کانال توزیع هوا در تمامی اتاق ها و فضاها توزیع می نماید.

انواع داکت اسپلیت از نظر فشار هوا

 Low ESP Ducted Type (فشار پایین) ظرفیت برودتی و گرمایی بین 2 تا 7 kw فشار استاتیک : 20 Pa

Medium ESP Ducted Type (فشار متوسط) ظرفیت برودتی و گرمایی بین 8 تا 16

High ESP Ducted Type (فشار بالا) ظرفیت برودتی و گرمایی بین 8 تا 28 kw فشار استاتیک :150 Pa

انواع داکت اسپلیت:

  1. داکت اسپلیت معمولی
  2. داکت اسپلیت اینورتر

تکنولوژی اینورتر در دستگاه داکت اسپلیت سبب می شود که در زمان استارت با مقدار جریان مصرفی بسیار پایین شروع به کار کند که این امر سبب کاهش مصرف برق می گردد زیرا در داکت اسپلیت معمولی در زمان استارت بیشترین جریان برق مصرف می گردد، دستگاه اینورتر پس از استارت به مرور جریان مصرف برق خود را بالا می برد و کمپرسور با حداکثر ظرفیت شروع به کار می کند و پس از مدتی حدود نیم تا یک ساعت پس از خنک سازی محیط و نزدیک کردن دمای محیط به دمای دلخواه به مرور میزان مصرف جریان برق را کم می کند و متناسب با ظرفیت مورد نیاز برق مصرف می کند و از روشن و خاموش کردن بی مورد دستگاه جلوگیری می کند که همین امر سبب کاهش  مصرف برق در داکت اسپلیت اینورتر در مقایسه با داکت اسپلیت های معمولی می گردد.

کمپرسور داکت اسپلیت اینورتر در دو مدل  AC   و DC  تولید میشوند. کمپرسور های DC  گرانتر اما با سیستم اینورتر بسیار سازگارترند زیرا اینورتر ها برای تغییر فرکانس و ولتاژ برق  یک بار آن را به جریان مستقیم  تبدیل کرده سپس با اعمال تغییرات مجددا آن را به جریان متناوب تبدیل میکنند. اما در کمپرسورهای DC  دیگر نیازی به قسمت دوم تبدیل جریان نخواهد بود. راندمان و بازده موتور های DC   نیز بیشتر از الکترموتور های   AC   می باشد.

اما هر سیستم سرمایشی دارای معایب و مزایای هست که ما در این مطلب نسبت به بررسی مزایا و معایب داکت اسپلیت می پردازیم

مزایای داکت اسپلیت:

  • کاهش حجم لوله کشی مسی در مقایسه با سیستم اسپلیت  و همچنین حذف  لوله کشی رادیاتور، گرمایش از کف را دارد.
  • کاهش مساحت اشغال داکت تاسیسات در ساختمان را دارد.
  • کاهش  ابعاد کانال‌های توزیع هوا و افزایش ارتفاع کف تا سقف کاذب را دارد.
  • تامین هوای تازه و فیلتر کردن هوا را در بر می گیرد.
  • بیشترین سازگاری را با معماری و طراحی و فضای مورد استفاده دارد.

معایب داکت اسپلیت:

هنگامی که دستگاه روشن می‌شود تمام فضا هم دما می‌شوند با وجود ترموستاتی که در بزرگترین فضا قرار گرفته است دمای هوا اندازه گیری می‌شود

تعمیر کولر گازی

خدمات کولر گازی

سرویس

سرویس دوره ای برای حفظ عملکرد مطلوب سیستم

تعمیرات

تعمیرات کامل و استاندارد با تجهیزات مدرن با نفرات مجرب

نصب

نصب کولرگازی با برندهای مختلف شامل لوله کشی و کابل کشی

راه اندازی

استارات و راه اندازی سیستم اسپلیت و تست کامل

خدمات سرویس کولرگازی

شستشوی کولر گازی

سرویس و شستشوی دستگاه

تعمیر کولر گازی16

نشت یابی و شارژ دستگاه

تعمیر کولر گازی1

تعمیرات برد الکتریکی

تعمیرات کولر گازی

سرویس دوره‌ای کولرگازی را جدی بگیرید زیرا سرویس به ‌موقع کولرگازی عامل اصلی کاهش مصرف برق کولرگازی است و همچنین باعث کم‌شدن خرابی کولرگازی می‌شود. گاهی اوقات به‌دلیل کثیفی بیش از حد کولرگازی باید اقدام به جمع‌کردن گاز کولرگازی و بازکردن کولرگازی کرده و پس از سرویس کامل کولرگازی مجددا دستگاه را نصب و راه‌اندازی می‌کنیم.

بهترین زمان برای سرویس کولرگازی

معمولا به‌دلیل استفاده زیاد کولرهای گازی این محصول باید هر سال در فصل بهار سرویس شود ولی در صورتی‌ که از کولرگازی زیاد استفاده نمی‌کنید حداکثر هر ۲ سال یکبار باید کولرگازی سرویس و تست گاز شود ما با داشتن متخصص ترین تعمیرکاران و تکنسین ها سال هاست تعمیر کولر گازی و کلیه سیستم های گرمایشی و سرمایشی در محل را بدون جا به جایی در کمترین زمان ممکن به انجام میرسانیم

سرویس کولر گازی را به تکنسین مجرب ما بسپارید

انواع کمپرسور کولر گازی

نصب یونیت داخلی کولر گازی

لوله و کابل کولر گازی

قطر لوله مسی کولر گازی

جدول حداكثر طول و ارتفاع لوله با توجه به مدل كولرگازی

جدول مشخصات کابل برق کولر گازی

positive thermal coefficient = PTC با گرم نمودن آن‌ مقاومتش زیاد می‌شود و با سرد نمودن آن، مقاومت کم می‌شود، که نام دیگر آن سنسور لوله (سنسور پایپ) یا سنسور فلزی است

NEGATIVE THERMAL COEFFICIENT = NTC با گرم نمودن آن‌ مقاومتش کم می‌شود و با سرد نمودن، مقاومت زیاد می‌شود، که نام دیگر آن سنسور اتاقی یا محیطی است

Close Menu
×

Cart