سرویس و تعمیر و نگهداری تخصصی سیستم VRF

متخصص نصب ، تعمیر و نگهداری و سرویس انواع سیتم VRF توسط تیم فنی با تجربه

( variable refrigerant flow system (VRF

خدمات سرویس و تعمیرات VRF

سرویس

سرویس دوره ای برای حفظ عملکرد مطلوب سیستم

تعمیرات

تعمیرات کامل و استاندارد با تجهیزات مدرن با نفرات مجرب

نصب

نصب سیستم VRF با برندهای مختلف شامل محاسبات و لوله کشی و کابل کشی

راه اندازی

استارات و راه اندازی سیستم VRFوVRV تست کامل

سیستم VRF مرکزی همانند موتورخانه ساختمان نیازمند سرویس و نگهداری شرکتهای مجرب و متخصص می باشد

خدمات سرویس و تعمیرات سیستم VRF

امروزه صرفه‌جویی در مصرف انرژی از اولویت‌های اصلی همه کشورهای دنیا محسوب می‌شود. افراد، سازمان‌ها و دولت‌ها درصدد تلاش در جهت کاهش مصرف انرژی در سطوح پایدارتر هستند.تابستان و زمستان هر کدام دردسرهای خاص خود را از لحاظ سرمایش و گرمایش دارند. از یک طرف از ابتدای تابستان باید برای مرمت و راه‌اندازی سیستم‌های خنک کننده اقدام کنیم و از سویی در زمستان باید مقدمات راه‌اندازی لوازم گرمایشی را فراهم آوریم که هر کدام سختی و هزینه های خاص خود را دارند. اما طی سال‌های اخیر سیستم‌های جدیدی تولید و وارد بازار شده اند که با کمترین میزان دردسر خانه، محل کار و… را در فصول گرم سال خنک و در فصل سرد سال گرم می‌کنند. یکی از این سیستم ها، سیستمVRF است.در حقیقت به زبان ساده تر سیستم های تهویه مطبوعVRF از چندین واحد داخلی متصل به یک واحد خارجی هستند که توانایی تولید سرما و گرما به صورت کاملا همزمان را دارند. هر واحد بیرونی دارای ظرفیتی حدود ۸تا ۱۶اسب بخار است. هرچه میزان قدرت بالاتر باشد تعداد کمتری دستگاه جهت نصب احتیاج است که در نتیجه فضا و هزینه کمتری اشغال می شود. سیستم های VRF یا Variable Refrigerant Flow به معنای جریان مبرد متغیر، نسل پیشرفته‌ای از سیستم‌های مولتی اسپیلیت بدون کانال و یکی از کار آمدترین سیستم های تهویه مطبوع مدرن هستند که اجازه می‌دهند واحدهای داخلی بیشتری به هر واحد خارجی متصل شوند. سیستم‌های VRFامکان گرمایش و سرمایش همزمان و همچنین بازیابی گرما برای کاهش مصرف انرژی را فراهم می‌کنند. ارائه گرمایش و سرمایش توسط یک سیستم کاملا یکپارچه، با سیستم کنترل واحد، عدم نیاز به موتورخانه و تکنیسین نگهدار و همچنین مصرف برق اندک و ضریب عملکرد(COP) بالای دستگاه برخی از مزیت‌های شاخص این نوع سیستم‌ها است

سرویس و تعمیرات

اگر سیستم VRF شما دارای مشکلی است که باید برطرف کنید ، این همان چیزی است که انتظار دارید. تکنسین های ما در فن آوری VRF تخصص دارند  بنابراین به ما اعتماد کنید تا به سرعت و به طور مؤثر هر مسئله ای را که مطرح کرده تشخیص داده و برطرف کنیم. متناسب با نیازهای خاص شما تیم ما بازدیدهای یک ماهه و سه ماهه یا راه حل تعمیر و نگهداری راارائه می دهند.

نصب و راه اندازی

برای اطمینان از بهینه شدن سیستم VRF ، نصب و راه اندازی خود را به تکنسین های آموزش دیده ما بسپارید و  اعتماد کنید. اشتباهاتی که هنگام نصب و راه اندازی انجام شده است می تواند مشکلات گسترده ای را برای سیستم شما ایجاد نماید. تیم مهندسین و  تکنسین های ما دارای دانش و تجربه تخصصی در نصب و راه اندازی  تجهیزات VRF شما در طول چرخه عمر سیستم هستند.

نگهداری پیشگیرانه

  با یک برنامه نگهداری می تواند به جلوگیری از تعمیرات غیر منتظره و خرابی گران قیمت در آینده کمک کند. با استفاده از تعمیر و نگهداری پیشگیرانه و  پیش بینی ، با سرویس  سیستم  VRF شما را ارزیابی  می کنیم تیم مهندسین و  تکنسین های ما دارای دانش و تجربه تخصصی در نگهداری پیشگرانه و  ارائه خدمات  تجهیزات VRF شما در طول  عمر سیستم هستند

ما به عنوان نمایندگی تعمیر VRF و سال ها تجربه در امور سرویس و تعمیر انواع وسایل سرمایشی و گرمایشی، نسبت به اهمیت و حساسیت تعمیر دستگاه VRF آگاه بوده و همواره در تلاش برای ارائه خدمات با کیفیت در امور تعمیرات VRF می باشیم.این شرکت دارای تکنسین های حرفه ای   VRF است که می توانند با کمترین اختلال در کار شما ،  و مشکلات  سیستم VRF را به سرعت تشخیص داده و ترمیم کنند. و ما همیشه برای خدمات تعمیر اضطراری برای سیستم تجاری VRF شما در دسترس هستیم

سیستم VRF

در سال ۱۹۸۲ در شرکت دایکین ژاپن اختراع شده‌است. مانند کولرگازی این سیستم   از مبرد فریونی برای خنک کردن و گرم کردن استفاده می‌کند. با راندومان  بالاتر و افزایش قابلیت کنترل ، سیستم VRF می تواند به دستیابی به یک طراحی پایدار کمک کند. متأسفانه ، طراحی سیستم های VRF پیچیده تر است و در مقایسه با طراحی سیستم گسترش مستقیم DX  معمولی ، کار اضافی را می طلبد

کارکرد اصلی کلیه سیستمهای تهویه مطبوع تأمین دمای آسایش برای ساکنان  ساختمان است. طیف گسترده ای از سیستم های تهویه مطبوع که از واحدهای کولر گازی پنجره ای مجهز گرفته تا سیستم های اسپلیت دیواری و سیستم های بزرگ چیلر کندانسور هوایی و در حال حاضر از سیستم های متغیر جریان مبرد استفاده می شود.

اصطلاح VRF به توانایی سیستم در كنترل میزان مایع خنك كننده به هر یك از اواپراتورها اشاره دارد و این امر باعث می شود كه استفاده از بسیاری از اواپراتورها با ظرفیتها و تنظیمات متفاوت ، كنترل راحتی هر اتاق، همزمان و سرمایش در مناطق مختلف و بازیابی گرما انجام شود. از یک منطقه به منطقه دیگر سیستم های VRF بر اساس اصل انبساط مستقیم DX عمل می کنند به این معنی که گرما مستقیماً با گردش مبرد به اواپراتورهای مستقر در مجاورت یا درون فضای منتقل می شود. کنترل جریان مبرد مهمترین مزایا و همچنین چالش فنی عمده سیستم های VRF است .توجه داشته باشید که اصطلاح سیستم های VRF نباید با سیستم های VAV متمرکز (حجم هوا متغیر) اشتباه گرفته شود ، که با تغییر جریان هوا به فضای مطبوع بر اساس تغییر در بارهای اتاق کار می کنند.

تقسیم سیستم های تهویه مطبوع

سیستم  برودتی از یک واحد تبخیر کنند  ( اواپراتور ) متصل به یک واحد تراکم خارجی ( کندانسور ) تشکیل شده است. هر دو واحد داخلی و خارجی از طریق لوله های مسی و کابل کشی برقی به هم  متصل می شوند. قسمت داخلی (تبخیر کننده) گرما را از هوای اطراف بیرون می کشد در حالی که واحد چگالش در فضای باز گرما را به محیط منتقل می کند

 

مزایای استفاده از سیستم های اسپیلیت ( کولرگازی)

 • هزینه اولیه پایین، سر و صدای کم و سهولت در نصب
 • جایگزین مناسب برای سیستم های کانالی
 • هر سیستم کاملاً مستقل است و کنترل خاص خود را دارد

معایب استفاده از سیستم های اسپیلیت ( کولرگازی)

 • فاصله بین واحد داخلی و خارجی محدودیت وجود دارد ، یعنی لوله کشی مبرد نمی تواند بیش از حد تعیین شده توسط سازنده باشد و در غیر این صورت عملکرد سیستم مختل می شود.
 • تعمیر و نگهداری در محیط زندگی ساکنین است.
 • پرتاب هوای محدود که می تواند به نقاط گرم منجر شود.
 • تأثیرگذاری بر زیبایی شناسی ساختمان های بزرگ زیرا تعداد زیادی از واحدهای فضای باز نمای ساختمان را خراب می کند.

 

سیستم های مولتی اسپلیت (چند اسپلیت):

سیستم مولتی اسپلیت در این حالت “واحد تبخیر کننده” چندگانه وجود دارد که به یک واحد تراکم خارجی وصل شده اند. این سیستمهای ساده عمدتاً برای كاربردهای تجاری كوچك تا متوسط طراحی شده بودند. لوله کشی مبرد کوچک که باعث اتصال واحدهای داخلی و خارجی می شود 

مزایای استفاده از سیستم های مولتی اسپلیت (چند اسپلیت):

 • این واقعیت که می توان یک کندانسور بزرگ به چندین تبخیر کننده درون ساختمان متصل کرد .
 • چند اواپراتور  برای  اتاق  می توان استفاده نمود.

معایب استفاده از سیستم های مولتی اسپلیت (چند اسپلیت):

 • عدم توانایی در کنترل فردی
 • سیستم های چند اسپلیت با یک ترموستات  کنترل واحد کل سیستم را خاموش یا روشن می شوند.

 

منطقه حرارتی( Thermal zone):

یک منطقه حرارتی به فضایی یا گروهی از فضاها در داخل ساختمان گفته می شود که دارای نیازهای گرمایش و سرمایش مشابه هستند. در صورت فراهم شدن شرایطی که از طریق سیستم تاسیسات فراهم شود .هر منطقه ای که نیاز به دما ، رطوبت و فیلترهای مختلفی داشته باشد باید به عنوان یک منطقه مستقل طبقه بندی شده و توسط سیستم اختصاصی کنترل شود.

چند نمونه زیر مفهوم منطقه را نشان داده و روشن می کنند:

 • یک اتاق کنفرانس که برای اشغال 50 نفر طراحی شده باشد ، در صورت اشغال نیمی یا سه ماهه ، دمای پایینتری را تجربه خواهد کرد. بنابراين ، طراحي بايد شامل يك كنترل دماي اختصاصي براي اين منطقه باشد.
 • یک سالن استعمال سیگار در فرودگاه نسبت به سایر مناطق دارای تصفیه ، تهویه (تغییرات هوا) و فشار لازم است. بنابراین یک منطقه جداگانه در نظر گرفته می شود.
 • یک منطقه لابی هتل به دلیل تنوع اشغال با اتاق های مهمان یا منطقه رستوران متفاوت است.
 • در یک ساختمان تجاری ، فضای حاوی تجهیزات پردازش داده مانند سرور ، فتوکپی ، دستگاه فکس و چاپگر در معرض بار گرمای بسیار بزرگتری نسبت به مناطق دیگر قرار دارد. و از این رو ، یک منطقه حرارتی متفاوت است.
 • آزمایشگاه آزمایشگاهی بیمارستان ، اتاقهای جداسازی و سالن عمل نیاز به شرایط متفاوت در محیط / روابط فشار نسبت به بقیه مناطق دارد. و بنابراین ، باید به عنوان مناطق جداگانه رفتار شود.
 • یک اتاق کنترل یا یک مرکز پردازش در مجموعه صنعتی ممکن است نیاز به درجه بالایی از پاکیزگی / فشار مثبت داشته باشد تا از وارد شدن گرد و غبار / عناصر خطرناک جلوگیری کند بنابراین ممکن است به عنوان منطقه جداگانه درمان شود.

جریان مبرد متغیر یا سیستم های VRF

سیستم های VRF شبیه به سیستم های مولتی اسپلیت (چند اسپلیت) هستند که یک بخش در فضای باز را به چندین تبخیر کننده وصل می کنند. با این حال ، سیستم های چند اسپلیت در پاسخ به یک کنترلر اصلی خاموش یا روشن می شوند ، در حالی که سیستم های VRF بطور مداوم جریان مبرد را به هر اواپراتور داخلی تنظیم می کنند. کنترل با تغییر مداوم جریان مبرد از طریق دریچه تعدیل کننده پالس PMV  که باز شدن آن توسط ریز پردازنده دریافت اطلاعات از سنسورهای ترمیستور در هر واحد داخلی تعیین می شود ، حاصل می شود.

واحدهای داخلی توسط یک سیم کنترل به واحد در فضای باز متصل می شوند که با تغییر سرعت کمپرسور آن به تقاضای واحدهای داخلی پاسخ می دهند تا با کل خنک کننده و  یا نیازهای گرمایش مطابقت داشته باشد.

سیستم های VRF استراتژی کارآمدتری با انرژی دارند (تخمین ها بین 11 تا 17 درصد انرژی کمتری در مقایسه با واحدهای معمولی) با هزینه ای حدوداً بالاتر.

فن آوری پیشرفته VRF از یک کمپرسور پیمایشگر اینورتر محور استفاده می کند و به عنوان 48 یا بیشتر واحد داخلی اجازه کار از یک واحد فضای باز را می دهد (از تولید کننده تا تولید کننده متفاوت است).

سرعت تغییرات در کل بار خنک کننده / گرمایش که مطابق فشار مکش اندازه گیری شده در واحد چگالش تعیین می شود. محدوده کنترل ظرفیت می تواند از 6٪ تا 100٪ کم باشد.

یک ترتیب شماتیک VRF در زیر نشان داده شده است:

سیستم های VRF سیستم های مهندسی شده ای هستند و از مدار مبرد و کنترل روغن پیچیده استفاده می کنند. کار لوله مبرد از تعدادی لوله جداسازی و / یا هدر استفاده می کند (به شکل شماتیک در بالا مراجعه کنید).

یک لوله جداسازی دارای 2 شاخه است در حالی که یک هدر بیش از 2 شاخه دارد. هر یک از لوله های جداکننده یا هدر ، یا هر دو ، برای شاخه ها قابل استفاده هستند.