سرویس و تعمیر داکت اسپلیت

حداقل یک بار در سال سیستم داکت اسپلیت خود را سرویس نمایید. این امر به این دلیل است که سیستم شما دائماً در حال گردش هوا است و فیلترها و کویل ها گرد و غبار ایجاد شده را جذب می نمایند  برای بالا بردن طول  عمر دستگاه به  طور مرتب باید سرویس شود.

خدمات داکت اسپلیت

سرویس

کنترل دوره ای برای حفظ عملکرد مطلوب سیستم و تحقق استانداردهای مربوط به نگهداری

تعمیر

تعمیرات کامل و استاندارد داکت اسپلیت با تجهیزات مدرن با نفرات مجرب

نصب

نصب کلیه داکتها با برندهای مختلف شامل لوله کشی و کابل کشی بصورت کامل

راه اندازی

استارت و راه اندازی سیستم داکت اسپلیت و تست کامل

در شروع هر فصل سال نیاز به استفاده از سیستمهای سرمایشی و گرمایشی مناسب شدت پیدا میکند. این امر سبب میشود که بسیاری از افراد از داکت اسپیلت های متنوع یا پکیج های گرمایشی جهت تأمین دمای مورد نیاز منزلشان استفاده کنند. بنا بر تنوع داکت اسپیلت ها ارائه شده امکانات عرضه شده در آنها تقریباً یکسان است. هر داکت اسپیلتی دارای سرمایش یا گرمایشی که توسط این وسیله تأمین میشود نسبت به سایر وسایل بسیار مناسبتر است. به عنوان مثال کافی است جهت تأمین برودت منازلتان دمای داکت اسپلیت را روی مقدار مورد نظرتان قرار دهید و در کمتر از چند ثانیه از میزان خنکی جاری شده در فضا لذت ببرید. خرید یک داکت اسپیلت مناسب از این جهت دارای اهمیت است که دستگاه خریداری شده دارای ضمانت نامه معتبر باشد و در طول مدت زمان استفاده به هیچ عنوان دچار مشکل نشود. شاید این کلمه تا حدودی در نظر اول اغراق آمیز به نظر برسد !زیرا بهترین وسایل الکتریکی نیز در هنگام استفاده مداوم دچار ایرادات احتمالی میشوند و باید کاربران نسبت به تعمیرات آنها اقدام کنند. داکت اسپیلت نیز از سایر وسایل الکتریکی جدا نیست و پس از استفاده مداوم باید سرویس و تعمیرات داکت اسپیلت صورت بپذیرد. تا بتوانید مجدداً از دستگاه مورد نظر جهت تأمین سرمایش یا گرمایش محیط استفاده کنید.

سرویس دوره ای داکت اسپلیت

شستشوی فیلتر داکت اسپیلیت با مواد مخصوص 
تست نشتی و شستشوی کویلهای داخل داکت اسپلیت
سرویس کامل کندانسورشامل شستشوی کویل کندانسور و تست کمپرسورو تست برقی
تست نشتی خط لوله کشی مسی و درین داکت اسپلیت

تیم مجرب

استفاده از نیروهای مجرب و آشنا به سیستم داکت اسپلیت 

تعمیرات داکت اسپلیت 6

تعمیرات فوری

تهیه  لوازم یدکی داکت اسپلیت برندهای مختلف

تعمیرات داکت اسپلیت (2)

سرویس ادواری

سرویس ماهیانه و اول فصل و دوره ای به درخواست مشتری

وستن ایر
زاگرس
یورک
هیتاچی
میتسوبیشی
سامسونگ
تراست
ترین
توشیبا
اوجنرال
گری
هایسنس
ال جی
مدیا
پاناسونیک
تی سی ال
فوجیتسو
دایکین
چیگو
آکس
کریر
یکی از سیستم های تهویه ی مطبوع داکت اسپلیت یا اسپلیت های کانالی که مثل اسپیلت های دیواری از یک واحد داخلی (اواپراتور) و یک واحد خارجی (کندانسور) تشکیل شده که با لوله های مسی به یکدیگر متصل می شوند. و ایجاد برودت و گرمای مطلوب ایجاد می نماید.

به طور کلی این سیستم برای یک واحد آپارتمانی مستقل یا اداری با دمای ثابت در همه اتاقها طراحی شده است در داکت اسپیلت ها از هوای تازه یا برگشت داخل هر واحد استفاده می شود تا راندمان کاری دستگاه بالا رود که این امر موجب مصرف برق کمتری می شود. عملکرد سرمایشی این سیستم کاملا مشابه کولرهای گازی و اسپلیت ها می باشد و برای گرمایش از تغییرات شیر برقی داخل سیستم ( هیت پمپ ) و یا از کویل آب گرم (برای کاهش مصرف برق در زمستان ) استفاده می شود.

در این دستگاه اواپراتور با کویل گرمایی در داخل سقف کاذب قرار داده می شود و هوا را مستقیما و یا با استفاده از سیستم کانال توزیع هوا در تمامی اتاق ها و فضاها توزیع می نماید.

انواع داکت اسپلیت:

از نظر فشار هوا

  1.  Low ESP Ducted Type (فشار پایین) ظرفیت برودتی و گرمایی بین 2 تا 7 kw فشار استاتیک : 20 Pa
  2. Medium ESP Ducted Type (فشار متوسط) ظرفیت برودتی و گرمایی بین 8 تا 16 kw فشار استاتیک :70 Pa
  3. High ESP Ducted Type (فشار بالا) ظرفیت برودتی و گرمایی بین 8 تا 28 kw فشار استاتیک :150 Pa

از نظرسیستم  کمپرسور

  1. داکت اسپلیت معمولی
  2. داکت اسپلیت اینورتر

 

تکنولوژی اینورتر در دستگاه داکت اسپلیت سبب می شود که در زمان استارت با مقدار جریان مصرفی بسیار پایین شروع به کار کند که این امر سبب کاهش مصرف برق می گردد زیرا در داکت اسپلیت معمولی در زمان استارت بیشترین جریان برق مصرف می گردد، دستگاه اینورتر پس از استارت به مرور جریان مصرف برق خود را بالا می برد و کمپرسور با حداکثر ظرفیت شروع به کار می کند و پس از مدتی حدود نیم تا یک ساعت پس از خنک سازی محیط و نزدیک کردن دمای محیط به دمای دلخواه به مرور میزان مصرف جریان برق را کم می کند و متناسب با ظرفیت مورد نیاز برق مصرف می کند و از روشن و خاموش کردن بی مورد دستگاه جلوگیری می کند که همین امر سبب کاهش  مصرف برق در داکت اسپلیت اینورتر در مقایسه با داکت اسپلیت های معمولی می گردد.

کمپرسور داکت اسپلیت اینورتر در دو مدل  AC   و DC  تولید میشوند. کمپرسور های DC  گرانتر اما با سیستم اینورتر بسیار سازگارترند زیرا اینورتر ها برای تغییر فرکانس و ولتاژ برق  یک بار آن را به جریان مستقیم  تبدیل کرده سپس با اعمال تغییرات مجددا آن را به جریان متناوب تبدیل میکنند. اما در کمپرسورهای DC  دیگر نیازی به قسمت دوم تبدیل جریان نخواهد بود. راندمان و بازده موتور های DC   نیز بیشتر از الکترموتور های   AC   می باشد.

اما هر سیستم سرمایشی دارای معایب و مزایای هست که ما در این مطلب نسبت به بررسی مزایا و معایب داکت اسپلیت می پردازیم

مزایای داکت اسپلیت:

  • کاهش حجم لوله کشی مسی در مقایسه با سیستم اسپلیت  و همچنین حذف  لوله کشی رادیاتور، گرمایش از کف را دارد.
  • کاهش مساحت اشغال داکت تاسیسات در ساختمان را دارد.
  • کاهش  ابعاد کانال‌های توزیع هوا و افزایش ارتفاع کف تا سقف کاذب را دارد.
  • تامین هوای تازه و فیلتر کردن هوا را در بر می گیرد.
  • بیشترین سازگاری را با معماری و طراحی و فضای مورد استفاده دارد.

معایب داکت اسپلیت:

هنگامی که دستگاه روشن می‌شود تمام فضا هم دما می‌شوند با وجود ترموستاتی که در بزرگترین فضا قرار گرفته است دمای هوا اندازه گیری می‌شود

Close Menu
×

Cart